amazon-ebay-aliexpress-alibaba

Rozdíl mezi Alibaba – Aliexpress – Amazon – Ebay

Jedna z nejčastějších otázek, které poslouchám je právě tato:

Jaký je rozdíl mezi Alibaba.com, Aliexpress.com, Amazon.com, Ebay.com?

Odpověď popíšu slovy, které asi nejvíce vystihují rozdíly mezi portály, jelikož by se vše nechalo popsat ve slohové práci, ale kdo chce dneska čísti velké slohovky 🙂

Tak jdeme k věci,

Alibaba.com – jedná se o jednu z největších online platforem, kde výrobci čehokoliv nabízí své produkty a služby a kde můžete zadat poptávku na vyrobení čehokoliv. Nejedná se o eshop nebo aukční portál. Na Alibabě nenakupujete ale spíše domlouváte obchody.

Aliexpress.com – jedná se o jeden z největších internetových obchodů, kde seženete k nákupu vše od A do Z. Velkou výhodou (někdy i nevýhodou) je to, že veškeré zboží je zasíláno zdarma. Na Aliexpress prodávají většinou i z velké části překupníci, kteří pracují nebo spolupracují ve firmách, které mají své nabídky na Aliexpress.com. Na Aliexpress nakoupíte pouze v rámci jedné ceny, nelze zde dražit v auckích.

Amazon.com – nejrychleji rostoucí internetový obchod po celém světě 🙂 Nakoupíte zde cokoliv za skvělé ceny, ikdyž pokud budete hodně pátrat, tak zjistíte, že na Amazonu se prodávají z 95% výrobky vyrobené v Číně (přes firmy z Alibaba.com) které už někdo levněji prodává na Aliexpress.com 🙂 Nákupy zde nakupujete za stanovenou cenu, nelze zde nakupovat formou aukcí.

Ebay.com – internetový portál, který vznikl za hesla,, Co se Ti nehodí, může se hodit někomu jinému “ a opravdu to tak funguje. Ebay.com vyniká především v možnosti aukcí, i když poslední dobou je pravda, že stoupá i počet prodávajících i kupujících, kteří mají pevnou cenu a aukce nevyužívají. Ebay.com je na politiku zboží skoro to samé, co Amazon.com.

Tak to by bylo ve stručnosti asi tak vše 🙂 Jak jste asi poznaly, tak jediný kdo se liší je Alibaba.com, který slučuje nabídky a poptávky firem a podnikatelů. Velkou výhodou je to, že všechny portály vám nabízí 100% ochranu peněz v případě, že nedostanete zboží nebo službu takovou, jakou jste si zakoupili.

V případě zájmu, písněte do komentářů, co vás zajímá 🙂

Napiš komentář
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress