Paypal scam a opodvod

Jak nepřijít o peníze z Paypalu

Dneska si ukážeme, jak si nenechat ,, vytunelovat ,, Paypal a nebo i váš bankovní účet, který máte na vašem Paypalu nastavený a nebo také stačí mít nastavenou kreditní (debetní) kartu, jako nástroj k doplnění peněz u Paypalu, pokud nemáte dostatek v hotovosti na internetové peněžence. Celý tento proces využívá tzv.: Phishing

Co je to Phishing?: Phishing (někdy převáděno do češtiny jako rhybaření) je podvodná technika používaná na Internetu k získávání citlivých údajů (hesla, čísla kreditních karet apod.) velektronické komunikaci. K nalákání důvěřivé veřejnosti komunikace předstírá, že pochází z populárních sociálních sítí, aukčních webů, on-line platebních portálů,úřadů státní správy nebo od IT administrátorů. (zdroj Wikipedie: více info)

Ono celý tento článek by se mohl shrnout do věty: NIKDY NEKLIKEJTE NA ŽÁDNÉ PAYPAL VÝZVY, KTERÉ VÁM PŘIJDOU DO EMAILU!!!!!

Není totiž vůbec těžko zjistitelné, jakou emailovou adresu k Paypalu využíváte, jelikož různé nástroje ať už offline nebo online hrají tzv. zlodějům do ruky a pak je vše velice jednoduché a stačí pár kroků a peníze jsou fuč!

Jak se tzv. vytunelovává online?

  1. Zloděj získá vaší email adresu, kterou využíváte na Paypal
  2. Na tento email zašle zprávu o tom, že si např. z důvodu bezpečnosti musíte přenastavit heslo u Paypalu
  3. Celý tento email se tváří tak, jako by ho zaslal Paypal
  4. Následně kliknutím na odkazy v emailu dojde k přesměrování na ,, falešné Paypal stránky,, které lajk nerozezná od originálu a zadá své přístupové údaje do kolonek jak to běžně dělá.
  5. Na stránce dojde k poděkovaní a následně se vše tváří, jako by vše bylo ok.
  6. Zloděj získává vaše údaje a začíná škodit………………

Nyní si ukážeme jednotlivé kroky, na co dát velký pozor, když nám podvodník zasílá info email, jakoby z Paypalu a na co si dát pozor a co vše rozpoznat.

Takto vypadá např. podvodný email:

Paypal scam

Po rozkliknutí v emailu, si již v hlavičce můžeme všimnout, že je něco v nepořádku (v tomto případě email). Email Paypal nikdy nemění. Následně grafické uspořádání a v neposledním případě adresa ve spodním řádku, která se tváří jako pravá. Oproti pravosti ale Paypal využívá mnohem delší popisování jak článku tak adresy.

Paypal scam

Jeden z nejlepších způsobů jak rozpoznat, kam vede kliknutí na odkaz, na který nás stránka vyzývá je to, že najedeme kurzorem na odkaz (v tomto případě na modrý odkaz CLICK HERE) a DOLE V LEVÉM ROHU VIDÍME, KAM ODKAZ SMĚŘUJE:

paypal scam

Všimněte si, že odkaz nevede na žádnou adresu www.paypal.com !!!!!!!!!!!!!!

100% se jedná o podvod pokud odkaz odkazuje na:

  • Jinou adresu než je zabezpečený Paypal
  • Různé přesměrování
  • různé tzv.,, slátané slova v doméně
  • různé vyhledávače

DALŠÍ UKÁZKY EMAILŮ MŮŽETE NAJÍT KLIKNUTÍM NA TENTO ODKAZ

Pokud něco takového dostanete do schránky, tak to prostě smažte nebo hoďte do spam koše. PAYPAL VÁS NIKDY NEBUDE VYZÝVAT KE KLIKNUTÍ A NEBO K VYPLNĚNÍ NĚJAKÝCH ÚDAJŮ!!!!!!!!!!!!!!

Oficiální stránky Paypalu ohledně bezpečnosti: https://www.paypal.com/au/webapps/mpp/phishing

Pokud se nevíte rady, písněte mi a společně se koukneme na váš problém:)

 

 

 

Napiš komentář
4 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress