Jak nepřijít o peníze při nákupech v zahraničí

Rádi byste nakupovali v zahraničí např. na Aliexpresu, ale bojíte se, že přijdete o peníze a nebo máte strach zadávat vaší platební kartu, kterou máte spojenou s vaším bankovním účtem?

Jelikož žádný internetový obchod ze zahraničí na dobírku nezasílá, tak jsou neustálé pokusy o to jak vám vysát peněženku nebo účet na denním pořádku.

Při dodržování těchto tipů a zásad, by se vám nemělo s penězi nic stát:

  1. Nikdy při nákupech v zahraničí neplaťte pomocí služby Westernunion a jim podobném. Nejde o to, že by služba  Westernunion byla špatná, ale je lehce zneužitelná a ztracené peníze již nikdy neuvidíte.
  2. Neposílejte peníze bankovním převodem – pokud nakupujete na zahraničním eshopu, neposílejte peníze bankovním převodem. Opět je to velice jednoduše zneužitelné a peníze nedohledatelné.
  3. Nenakupujte tam, kde je vše podezřele vše levné. Vždy se snažte zjistit si reference např. přes Google.com na daný eshop.
  4. Nikdy nevkládejte číslo vaší kreditní karty na webu nebo eshopu, který nemá zabezpečené připojení. Poznáte to tak, že adresa webu s adresním řádku začíná: https://www……………….a je před ní ikonka zámečku….
  5. Využívejte k placení internetovou peněženku např. Paypal.com, kde máte garanci vrácení peněz.
  6. Nikdy nepoužívejte kreditní kartu, kterou máte spojenou s vaším bankovním účtem, kde máte hodně peněz nebo povolené přečerpání kontokorent.
  7. Karty doporučuji používat debetní ( nepovolený čerpání do mínusu) a ne kreditní (povolené přečerpání)
  8. Nikdy nesdělujte číslo vaší kreditní či debetní po telefonu k placení v eshopech

Velké upozornění: Velký pozor si dejte i v případě, že máte na vaší kartě aktivovanou funkci tzv. potvrzení platby SMSkou. V případě zahraničí totiž ne vždy ověření funguje a peníze se vám strhnou i bez ověření.

A jak tedy zaplatit např. na Aliexpress, pokud nechcete využívat svou kartu?
Jednoduše využijte nabídku předplacených karet, které si zakoupíte v obchodě, nabijete kreditem a následně kartou můžete platit do haleluja 🙂 Karta není spojená s vaším účtem a nikdo nemůže váš účet tzv. vytunelovat 🙂 Seznam dostupných karet je např. na http://predplaceneplatebnikarty.cz/

Velké mezinárodní eshopy nabízí garanci bezproblémové platby a je dobré si vždy vše prověřit dopředu, než něco někde nakoupím nebo chci zaplatit.

Pokud se přeci jenom stanete objetí podvodu a nečekané transakce, vždy kontaktujte ihned vaší banku nebo společnost, kdo vám kartu vydal.

Toť zatím vše a věřím, že vám tyto tipy pomohou se nestát lehkou objetí v internetovém prostředí a pokud byste rádi článek o něco doplnili, písněte mi 🙂

Napiš komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress