Jak neplatit clo a dph

Jak neplatit CLO a DPH?

Na tuhle otázku mi píšete nejvíce otázek a stále více z vás se zajímá o to, jak při dovozu neplatit clo a jak neplatit dph. Nebudu chodit kolem horké kaše a ukážeme si tabulku, (zdroj: Celní Správa) , která nám ukazuje, jak je to s osvobozením od cla i DPH, pokud nakupuji v zemích, které nejsou součástí Evropské Unie. (Čína, USA atd…)

Na obrázku vidíme, že pokud je naše zboží do hodnoty 22 Euro – CLO ani DPH neplatíme. Pokud je zboží pro osobní potřebu (ne pro obchod) v hodnotě do 150 Euro tak neplatíme CLO ale DPH 21% ANO! Pokud máme zboží v hodnotě nad 150 Euro, platíme CLO i DPH vždy!!

Když DPH je 21%, kolik bude stát CLO? Na tuto odpověď najdete vše na tomto odkazu: https://www.celnisprava.cz/cz/clo/informace-pro-fyzicke-osoby/Stranky/jake-bude-clo-pri-dovozu-zbozi.aspx Clo se vždy vypočítává dle druhu zboží.

Také je dobré si přečíst tento článek, kdy se celníci chystají nově na zásilky z Číny a Amazonu:

„Dárek“ od Amazonu se prodraží, celníci zpřísňují pravidla pro zásilky- klikni

Co dodat závěrem? Vždy je lepší CLO i DPH pokud spadáte do sumy, která to vyžaduje zaplatit. Opravdu nedoporučuji jakkoliv zkoušet systém obcházet, jelikož NIKDE NENÍ PSÁNO, ŽE KDYŽ VÁM TO NEBO NĚKOMU JINÉMU PROJDE JEDNOU, ŽE TO TAK BUDE I PODRUHÉ……….

Nezapomeňte, že při platbě DPH se započítává i cena poštovného + cena zboží = kompletní cena, ze které se zaplatí DPH a také, že od 1.5.2016 začínají celníci nová pravidla k odbavování zásilek ze zahraničí, jak se píše zde: https://www.celnisprava.cz/cz/clo/odbavovani-postovnich-zasilek/Stranky/Odbavov%C3%A1n%C3%AD-po%C5%A1tovn%C3%ADch-z%C3%A1silek-na-odd.-23-celn%C3%AD—po%C5%A1tovn%C3%AD-styk-Celn%C3%ADho-%C3%BA%C5%99adu-Praha-Ruzyn%C4%9B,-n%C3%A1kupy-p%C5%99es-internet-po–1.5.20.aspx

Těším se na vaše postřehy ohledně CLA i DPH a pokud máte nějaké dotazy, písněte mi:)

Napiš komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress